Notowania

indie
01.08.2010 13:49

Indie pielgrzymki śmigłowce

W Indiach coraz większą popularnością cieszy się pielgrzymowanie do hinduistycznych sanktuariów za pomocą śmigłowców. Wiele z tych sanktuariów znajduje się w Himalajach na wysokości ponad trzech tysięcy metrów. Dzięki wykorzystaniu śmigłowców mogą do nich dotrzeć ludzie, którym zdrowie nie pozwala na pieszą pielgrzymkę przez góry.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mimo, iż sezon pielgrzymek do himalajskich sanktuariów jeszcze się nie zakończył to wiadomo już, że z możliwości dotarcia do nich śmigłowcem skorzystało w tym roku kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. W ubiegłym roku liczba pielgrzymów korzystających ze śmigłowców przekroczyła w Indiach 150 tysięcy.

Helikoptery zabierają pielgrzymów z miejsc, do których można dojechać samochodem lub autobusem. Lot do himalajskiej świątyni nie zajmuje zwykle więcej, aniżeli dwadzieścia minut. Pielgrzymi pozostają w sanktuarium nie dłużej niż godzinę i śmigłowcem wracają do parkingu, gdzie pozostawili swój pojazd.

Największa firma oferująca tego typu usługi należy do państwa. Koszt przelotu - zależnie od świątyni - waha się od równowartości 20 do 40 dolarów.

Tagi: indie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz