Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: przygotowania do obchodów 3 rocznicy śmierci księdza Mariana Żelazka

0
Podziel się

W indyjskim mieście Puri, w ośrodku założonym dla trędowatych przez polskiego duchownego ksiedza Mariana Żelazka, trwają przygotowania do obchodów 3 rocznicy jego śmierci. Ksiądz Marian Żelazek zmarł 30 kwietnia 2006 roku. Był kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla.

bEjaKpFh

Dzieło polskiego duchownego kontynuuje obecnie jego zakonny współbrat ojciec Kurian ze zgromadzenia księży werbistów. Wspominając zmarłego duchownego z Polski podkreśla, że związał się on szczególnie z życiem chorych na trąd w mieście Puri.

Swoją misję w Puri ksiądz Marian Żelazek rozpoczął w roku 1975. Pracował wśród swych trędowatych podopiecznych do chwili śmierci, do 30 kwietnia 2006. Ludzie, których wspierał pamiętają o nim nieustannie. Ksiądz Kurian wyjaśnia, iż głównym powodem, dla którego ojciec Marian jest ciągle wspominany jest współczucie okazywane przez niego innym. Był wyrozumiały i współczujący, gdy pojawiała się potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi. W takich przypadkach zapominał o sobie. Nigdy nie wyliczał czasu i kosztu takiej pomocy. Nikt nigdy nie słyszał by narzekał, że ktoś przychodził z jakąś prośbą. "Był szczęśliwy, gdy mógł pomagać innym" - dodaje ksiądz Kurian.

W 3 rocznicę śmierci ojca Żelazka zostanie otwarte w Puri skromne muzeum poświęcone jego pamięci, a także odsłonięta będzie pamiątkowa tablica.

bEjaKpFK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)