Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indie
21.07.2008 07:12

Indie: Zamach w Kaszmirze

W eksplozji granatu rzuconego przez zamachowca w pobliżu autobusu pełnego turystów zginęły dwie osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

W wybuchu rannych zostało kilka innych osób.

Do zamachu doszło wczoraj - to kolejny w ostatnich dniach akt terrorystyczny dokonany na terenie indyjskiego Kaszmiru.

Do ataku doszło w miejscowości Gulmarg, znanym centrum turystycznym Kaszmiru. Zamach wywołał panikę wśród turystów. W obawie przed kolejnymi zamachami władze wstrzymały także ruch pielgrzymkowy do znajdującej się na terenie Kaszmiru świątyni Śiwy w Amarnath. W ostatnich tygodniach sanktuarium to odwiedziło ponad trzysta tysięcy pielgrzymów.

Wczorajszy zamach jest pierwszym od dawna przypadkiem zaatakowania turystów. Niedawne zamachy przeprowadzone w Kaszmirze przez miejscowych separatystów skierowane były przeciw siłom policyjnym oraz wojsku. Przedstawiciele kaszmirskich biur turystycznych potępili już zamach i wyrazili obawę, że atak może zniechęcić turystów do odwiedzania regionu.

Kaszmir jest od dziesięcioleci przedmiotem sporu terytorialnego pomiędzy Indiami i Pakistanem. Oba kraje stoczyły trzy wojny graniczne w tym rejonie, a ciągłe potyczki armii indyjskiej i policji z kaszmirskimi separatystami pociągnęły za sobą śmierć setek ludzi.

Wczorajszy atak poprzedził rozpoczynającą się dzisiaj piątą rundę rozmów pokojowych pomiędzy Indiami i Pakistanem w sprawie Kaszmiru.

Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz