Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Indyjscy biskupi oskarżają ekstremistów o pogromy chrześcijan

0
Podziel się:

Konferencja Episkopatu Katolickich Biskupów Indii po raz pierwszy w oficjalnym dokumencie oskarżyła ekstremistyczne ugrupowania hinduistyczne o pogromy chrześcijan. W uzupełnieniu dokumentu indyjscy biskupi przedstawili bilans ponad miesięcznych ataków skierowanych przeciw chrześcijanom.

Zgodnie z opublikowanym dokumentem od 24 sierpnia na terenie stanu Orisa zginęło w pogromach 38 osób. Spalono i zrujnowano 4063 domy mieszkalne należące do wiernych chrześcijańskich. Spalono oraz sprofanowano 93 kościoły i domy modlitwy oraz zrujnowano 14 obiektów szkolnych, przytułków, i ośrodków zdrowia prowadzonych przez kościoły chrześcijańskie. Ponad 22 tysiące ludzi przebywa w obozach dla uchodźców, do których schronili się w obawie przed dalszymi pogromami. W sumie liczba uciekinierów z obszarów ogarniętych zamieszkami sięga 50 tysięcy ludzi.

Pogromy i ataki na chrześcijan miały miejsce w stanach Orisa, Madhja Pradeś, Karnataka i Kerala. Władze centralne Indii od dawna apelują do władz lokalnych o ochronę mniejszości chrześcijańskich.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)