Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.09.2012 11:49

Instytucje kultury - darmowy wstęp

W listopadzie za darmo będzie można zwiedzić zamki królewskie w Warszawie i Krakowie, Pałac w Wilanowie i Łazienki Królewskie. Ministerstwo Kultury zorganizuje też zajęcia edukacyjne dla uczniów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Akcja skierowana jest do wszystkich, ale Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego liczy szczególnie na obecność seniorów i młodzieży. Szef resortu kultury, Bogdan Zdrojewski, powiedział, że ministerstwo opłaciło specjalne zajęcia dla uczniów, którzy odwiedzą instytucje kultury biorące udział w akcji. Będą je prowadzić muzealni przewodnicy, którzy w muzealnych przestrzeniach opowiedzą o eksponatach. Zdrojewski jest przekonany, że lekcje w terenie będą dla uczniów bardziej wartościowe niż te w klasie. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dodał, że jego resort wyda na całe przedsięwzięcie około 700 tysięcy złotych.
Zdaniem Bogdana Zdrojewskiego, listopad jest najlepszym miesiącem na taką akcję, ponieważ gwarantuje wysoką frekwencję. Minister zwrócił uwagę, że w szkołach trwają już regularne lekcje, więc te będą mogły zaplanować wyjście uczniów do muzeów. W instytucjach kultury nie przeprowadza się jeszcze prac konserwatorskich w zbiorach.
Agnieszka Grzybowska uczy historii w liceum imienia Johanna Wolfganga Goethego w Warszawie. Jej zdaniem historia przekazana w miejscach, w których się tworzyła znacznie skuteczniej trafi do jej podopiecznych. Nauczycielka dodaje, że uczniowie w czasie wizyt w muzeach i instytucjach kultury zaczynają interesować się historią. Agnieszka Grochowska zaznacza jednak, że nie we wszystkich przypadkach zainteresowanie to jest długoterminowe.
Akcja odbywa się po raz pierwszy, ale Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało już jej kontynuację w przyszłych latach.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz