Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran - aresztowana siostra noblistki

0
Podziel się

Irańskie władze aresztowały siostrę laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Szirin Ebadi. Poinformowała o tym sama noblistka, która jest znaną obrończynią praw człowieka i prawniczką, która jako pierwsza kobieta w historii Iranu pracowała jako sędzia.

bEhqKigR

Szirin Ebadi powiedziała, że jej siostra ęłęóNooshin, profesor medycyny, nie angażowała się w działalność polityczną ani obronę praw człowieka. Mimo to Nooshin Ebadi była w ciągu ostatnich miesięcy wiele razy wzywana przez służby wywiadowcze. Domagały się od niej, by przekonała swoją siostrę noblistkę do zaprzestania działalności na rzecz obrony praw człowieka w Iranie. Wywierano na nią także presję, by zmieniła miejsce zamieszkania i straszono aresztowaniem.

Szirin Ebadi poinformowała, że jej siostra została aresztowana wczoraj wieczorem w swoim mieszkaniu. Nie wiadomo, gdzie jest teraz przetrzymywana.

Aresztowania działaczy opozycji rozpoczęły się w Teheranie po zamieszkach, które wybuchły, gdy policja próbowała spacyfikować pokojową demonstrację przeciwników politycznych obecnych władz. Państwowa telewizja podała, że w gwałtownych starciach z siłami rządowymi zginęło osiem osób. Jednak niektóre źródła informują o co najmniej piętnastu ofiarach śmiertelnych.

bEhqKihu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)