Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael - Tusk - współpraca

0
Podziel się

Premier Donald Tusk powiedział podczas wizyty w Izraelu, że nasze relacje z Tel Awiwem są na najwyższym poziomie. Szef polskiego rządu podkreślił, że przekładają się one na wiele dziedzin wzajemnej współpracy.

bEhDiglh

Szef polskiego rządu podkreślił, że przekłada się to na zrównoważoną wymianę handlową między Warszawą a Tel Awiwem. Dodał również, że nasze rządy blisko współpracują również w dziedzinie obrony narodowej i walki z terroryzmem. Dobra współpraca zaowocuje również zwiększeniem wspólnych prac badawczych.
Donald Tusk podziękował Izraelowi za pomoc w zachowaniu wspólnego dziedzictwa i historii. Podkreślił, że dzięki wsparciu Izraela nasz kraj może skutecznie dbać o pamięć holocaustu. Szef polskiego rządu powiedział również, że obydwa kraje wspólnie dbają o postrzeganie naszych państw na arenie międzynarodowej. Zaznaczył jednocześnie, że Polska podczas swojej prezydencji będzie starać się zwrócić uwagę na problem konfliktu na Bliskim Wschodzie. Zapewnił również, że nasz kraj będzie starać się, aby rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński.
W Jerozolimie odbyło się wspólne posiedzenie rządów Polski i Izraela. Głównym tematem spotkania były sprawy bezpieczeństwa oraz współpraca wojskowa. Nie omawiano też tematy związane ze współpracą gospodarczą, kulturalną, edukacyjną i zdrowotną.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEhDiglK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)