Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Jan Paweł II - nie będzie równoczesnej beatyfikacji i kanonizacji
Postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II wykluczył możliwość połączenia beatyfikacji i kanonizacji papieża-Polaka. Ksiądz Sławomir Oder podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem, że w najnowszej historii nie było takiego precedensu. Ksiądz Oder nie przypuszcza też, aby na etapie rzymskim, czyli w watykańskiej kongregacji, sprawa wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II mogła liczyć na nadzwyczajne przyspieszenie. Ksiądz Oder prawdopodobnie będzie się także zajmował tą sprawą w kongregacji.
Czytaj więcej w Money.pl
Jan Paweł II i Jan XXIII są już świętymi
Mszę czterech papieży prowadziło 150 kardynałów i około tysiąca biskupów. Zobacz, co się działo na placu św Piotra.
Kanonizacja Jana Pawła II. Nowe informacje
Emerytowany papież Benedykt XVI będzie koncelebrował z papieżem Franciszkiem mszę kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII.
Kanonizacja Jana Pawła II. Polski papież był inwigilowany
Jako biskup krakowski był nieustannie obserwowany przez agentów SB. Gdy został papieżem, zainteresowanie to wzrosło jeszcze bardziej.
Jak przypomniał ksiądz Oder, 2 kwietnia zostanie zamknięty dopiero pierwszy etap drogi Jana Pawła II na ołtarze. Sesja kończąca proces diecezjalny będzie polegała miedzy innymi na zapieczętowaniu całej dokumentacji, która później zostanie przekazana do kongregacji.
Postulator poinformował, że zamknięcie etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II poprzedzi zakończenie dochodzenia dotyczącego cudu, do jakiego doszło we Francji za wstawiennictwem papieża-Polaka. Jest ono planowane na przyszły tydzień. Jeszcze przed 2 kwietnia dowiemy się więc, gdzie odbywał się ten proces, a przede wszystkim - kim jest osoba, która zawdzięcza zdrowie i życie wstawiennictwu papieża-Polaka.
proces, drogi, zdrowie, beatyfikacja, jan paweł ii, było, inne, kanonizacja
IAR