Notowania

dialog
04.06.2009 15:02

Janusz Śniadek: podstawą pozytywnych przemian jest dialog

Trwają obchody 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek podziękował w Gdańsku wszystkim tym, którzy mieli swój udział w tworzeniu nowej, wolnej Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zaznaczył, że w czasach PRL mało kto wierzył, że kiedyś nasz kraj będzie należał do Unii Europejskiej i będzie szedł do wolnych wyborów. Śniadek dodał, że podstawą pozytywnych przemian jest dialog. Zaapelował o uczciwy rachunek sumienia i przeanalizowanie zarówno sukcesów, jak i niepowodzeń Polski w ostatnich 20 latach.

Przewodniczący "Solidarności" wyraził opinię, że największą klęską jest brak solidarności społecznej i ogromne rozwarstwienie płac, a także bezrobocie, zła polityka zdrowotna i likwidowanie emerytur pomostowych.

Janusz Śniadek zaapelował do członków "Solidarności" o wychodzenie do ludzi i walkę o ich interesy. Wezwał także do udziału w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak podkreślił, ci, którzy nie idą oddać głosu, pozwalają wybrać za siebie innym.

Tagi: dialog, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz