Notowania

ruch autonomii śląska
06.04.2011 11:50

Jarosław Kaczyński "pierwszym autonomistą śląskim"

Premier Donald Tusk stwierdził, że szef PiS stał się liderem prawdziwego ruchu dezintegracji państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Premier Donald Tusk stwierdził, że szef PiS stał się _ liderem prawdziwego ruchu dezintegracji państwa _ i _ pierwszym autonomistą śląskim _. Tusk wyraził taką opinię, komentując tezy zawarte w raporcie PiS o stanie państwa, w których znalazł się zarzut wobec śląskości jako sposobu odcięcia się od polskości.

Premier dodał, że odnosi wrażenie, iż wielu mieszkańców Polski nałożyłoby dziś koszulki z napisem _ Jestem Ślązakiem _, bo _ nikt nie chce, ani na Śląsku, ani w Wielkopolsce, ani na Podkarpaciu, by Jarosław Kaczyński wskazywał palcem - jesteś taki, jesteś taki, nie masz prawa się tak zachowywać _.

Prawo i Sprawiedliwość wczoraj na prośbę swoich śląskich działaczy uzupełniło swój _ Raport o stanie Rzeczpospolitej _ w rozdziale _ Wstydliwy Naród Polski _, w którym znalazły się uwagi dotyczące Śląska. Obecnie zdanie, które wywołało największe kontrowersje, brzmi: _ Można dodać, że śląskość, która odrzuca polską przynależność narodową jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej. _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t116729.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;uzupelnil;raport;o;dwa;slowa,235,0,806891.html) PiS uzupełnił raport o dwa słowa W rozdziale _ Wstydliwy Naród Polski _ znalazły się uwagi dotyczące Śląska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t136783.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;samorzadnosc;tak;separatyzm;nie,253,0,806653.html) Kaczyński: Samorządność tak, separatyzm nie Prezes PiS przekonywał, że Polska jest krajem unitarnym i zgodnie ze swoją tradycją musi takim pozostać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t95535.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaszubi;tez;czuja;sie;dotknieci;raportem;pis,241,0,805873.html) Kaszubi też czują się dotknięci raportem PiS Przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego ma nadzieję, że prezes PiS wycofa się ze słów o tej grupie etnicznej.
Tagi: ruch autonomii śląska, Jarosław Kaczyński, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz