Notowania

Jarosław Kaczyński
20.11.2008 18:30

Jarosław Kaczyński zarzucił premierowi błędy w polityce zagranicznej

Podczas sejmowej debaty na temat roku rządów koalicji PO-PSL prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił premierowi błędy w polityce zagranicznej oraz wprowadzanie złej atmosfery do życia publicznego. Podobnie jak podczas Rady Krajowej PiS, Jarosław Kaczyński wymienił nazwiska polityków, którzy jego zdaniem celowo używają w stosunku do opozycji języka agresji. Powiedział też, że rząd bezpodstawnie nęka przesłuchaniami byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kaczyński zarzucił Tuskowi ustępstwa wobec Rosji, kosztem popsucia stosunków z innymi partnerami na Wschodzie. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, Rosja najpierw bezprawnie zablokowała eksport polskiego mięsa, następnie w zamian za poważne ustępstwa go odblokowała, a my uznaliśmy to za sukces.

Prezes PiS zwrócił także uwagę na stosunki z Niemcami. Jego zdaniem, nasz zachodni sąsiad próbuje zmienić moralny i polityczny sens drugiej wojny światowej. Kaczyński podkreślił, że Muzeum II Wojny Światowej powinno mówić o polskiej martyrologii a nie o krzywdach Niemców.

Premier odpowiedział Kaczyńskiemu, że Muzeum jest polską reakcją na próby przekłamania historii i oskarżył prezesa PiS o zniekształcanie debaty publicznej "paskudnymi aluzjami". Premier zwrócił się też do szefa PiS z prośbą, aby skłonił swojego brata Lecha Kaczyńskiego do podpisania Traktatu Lizbońskiego.

Donald Tusk w sprawozdaniu z rocznej pracy rządu do sukcesów zaliczył poprawę stosunków z krajami Unii Europejskiej i z Rosją. Wymienił też działania ułatwiające życie obywatelom. Wspomniał o obniżce podatków i podwyżkach dla nauczycieli, a także o postępach w budowie boisk. Podkreślił, że nawet jeśli Polskę dotknęły skutki kryzysu, rząd nie będzie oszczędzał na dzieciach i emerytach.

Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz