Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jasna Góra: uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

0
Podziel się:

Jasna Góra-święto-pielgrzymi-homilia

Około 100 tysięcy pielgrzymów bierze udział w uroczystościach święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Blisko połowa z nich przybyła do sanktuarium w pieszych pielgrzymkach.
W homilii głoszonej do pątników metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo sprzeciwił się dyskryminowaniu w życiu publicznym światopoglądu chrześcijańskiego. Duchowny zwrócił uwagę, że szczególnie widoczne jet to w przypadku in vitro i aborcji. A tymczasem badania społeczne, na które powołuje się hierarcha, pokazują, że Polacy są przeciwni wykonywaniu tych zabiegów.
"90 procent Polaków wobec tajemnicy ukrywanej zapłodnienia in vitro mówi swoje - nie, a 75 procent Polakó uznaje aborcję za zbrodnię" - mówił arcybiskup Depo.
Duchowny przestrzegał też, że Cud nad Wisłą nie może być traktowany jak dewocja, ani martyrologia narodu. W homilii głoszonej z Jasnej Góry podkreślił, że takie traktowanie historii wypacza jej sens.
Kościół Katolicki obchodzi dziś święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywane też świętem Matki Bożej Zielnej. W kościołach święci się dziś snopy, kwiaty i zioła.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)