Notowania

senat
08.06.2010 17:56

Jerzy Miller składał wyjaśnienia w Senacie

       Szef MSWiA Jerzy Miller, który przewodniczy komisji badającej przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, przedstawił w Senacie informację na temat wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia.
       Senatorowie zadawali szczegółowe pytania, dotyczące między innymi zabezpieczenia miejsca wypadku, lądowań innych samolotów na smoleńskim lotnisku, przyczyn zastosowania konwencji chicagowskiej, rangi wizyty polskiej delegacji, a także tego czy Tatiana Anodina - szefowa rosyjskiej komisji - jest generałem KGB.
       Jerzy Miller przestrzegał przed formułowaniem pochopnych wniosków i oskarżeń. Minister dodał, że komisja nie zakończy pracy, dopóki nie uzyska wszystkich dokumentów źródłowych, niezbędnych dla postawienia tezy końcowej.
       Szef MSWiA podkreślił, że nie zna oficjalnej wypowiedzi przedstawicieli polskich ani rosyjskich władz o winie polskich pilotów prezydenckiego samolotu. Poinformował, że do czasu zakończenia prac komisji nie będzie wypowiadał się w żadnej sprawie dotyczącej sytuacji w samolocie, czyli między innymi zachowania i obecności osób w kokpicie samolotu.

Podziel się
Dodaj komentarz