Notowania

ukraina
27.12.2009 11:50

Julia Tymoszenko kupuje głosy przed wyborami?

Premier Ukrainy wydaje akty własności ziemi i organizuje sklepy z tańszymi produktami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Ukrainy masowo wydaje akty własności ziemi oraz organizuje sklepy z tańszymi produktami. Zdaniem portalu_ Ukraińska Prawda _, nosi to charakter kupowania głosów wyborców przed styczniowymi wyborami prezydenckimi.

Akty własności ziemi były wydawane już od dawna, ale trzeba było na nie długo czekać i przekazać pewną sumę pieniędzy odpowiedniemu urzędnikowi. Teraz procedura została znacznie przyspieszona. Wręczanie aktów odbywa się często w obecności przedstawiciela lokalnego biura partii Julii Tymoszenko, Ojczyzna. Do aktu dodawana jest ulotka z wizerunkiem premier.

Inna praktyka to organizacja tak zwanych sklepów socjalnych, w których można kupić taniej na przykład ubranie, czy produkty spożywcze. Takie placówki powstały w kilku miejscowościach obwodów żytomierskiego i równeńskiego.

Logo sklepu zawiera czerwone serce, symbol Bloku Julii Tymoszenko, na witrynie i w środku wiszą plakaty ze zdjęciami premier. _ _

_ Ukraińska Prawda _ zarzuca także Julii Tymoszenko manipulowanie mediami - ostatnia konferencja prasowa była zorganizowana we wrześniu, a do politycznych talk-show z udziałem premier zapraszani są tylko ci dziennikarze, których zaakceptuje jej sztab. Podobnie postępuje także przywódca opozycji Wiktor Janukowycz.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz