Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gra
13.01.2007 08:42

Jurek Owsiak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już 15 lat

120 tysięcy identyfikatorów i puszek rozdanych, studia telewizyjne przygotowane, przygotowane sztaby w całej Polsce i w kilkudziesięciu miejscach na świecie - jutro po raz piętnasty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jerzy Owsiak jest zaskoczony, że przez piętnaście lat Polakom ta akcja się nie znudziła.
W wielkim finale weźmie udział Zbigniew Hołdys. Muzyk podarował orkiestrze gitarę, a jutro wieczorem zagra na Placu Defilad z amatorami, z którymi do tej pory wystąpił raz - na Przystanku Woodstock.
Niektórzy artyści towarzyszą fundacji od początku. Weteran wśród wolonariuszy orkiestry jest Artur Barciś.
W ciągu 15-tu lat fundacja kupiła 17 tysięcy różnego rodzaju urządzeń. Trafiły one do ponad 650-ciu szpitali w całej Polsce. Wydano na to 74 miliony dolarów. Prezes fundacji WOŚP Bohdan Maruszewski podkreślił, że nie ma szpitala bez sprzętu podarowanego przez Orkiestrę.
Po raz pierwszy odbędzie się bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą". Zawodnicy wystartują z Placu Defilad w Warszawie i przebiegną 4 kilometry. Impreza jest otwarta, jedynym ograniczeniem jest wiek - minimum 8 lat.
Orkiestra zagra także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie, w Bułgarii i w Meksyku.

Tagi: gra, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz