Notowania

fiskus
26.04.2009 08:08

Już tylko kilka dni pozostało na rozliczenie się z fiskusem

Osoby, które czekają z tym na ostatnią chwilę, wciąż mogą przekazać 1 procent swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Jedną z nich jest Straż dla Zwierząt.

Podziel się
Dodaj komentarz

Organizacja istnieje od 2005 roku i jest formacją umundurowaną. W ciągu roku podejmuje setki interwencji wszędzie tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda. Ratowane są przede wszystkim psy i koty, często również zaniedbane krowy i konie. Jeśli zdrowiu bądź życiu zwierzęcia coś zagraża, pracownicy Straży mogą odebrać czworonogi właścicielom. Chore i ranne zwierzaki trafiają pod opiekę weterynarzy i wolontariuszy, a następnie są oddawane do adopcji.

Wkrótce organizacja ma otworzyć pierwszą w Polsce klinikę dla zwierząt bezdomnych, a także dla osób, których nie stać na leczenie ich pupila. Działalność ta jest bardzo kosztowna, dlatego Straż apeluje o przekazywanie 1 procenta podatku.

Informacje o Straży dla Zwierząt, a także o innych organizacjach pożytku publicznego, można znaleźć pod adresem internetowym bazy.ngo.pl. Aby przekazać 1 procent na rzecz potrzebujących, należy wpisać w zeznaniu podatkowym nazwę wybranej organizacji oraz jej numer w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Tagi: fiskus, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz