Notowania

kaczyński
20.11.2011 14:20

Kaczyński chce procesu z Tuskiem

Lider opozycji zarzuca premierowi kłamstwo. Wzywa go, by zrzekł się immunitetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawo i Sprawiedliwość apeluje do Donalda Tuska, by zrzekł się immunitetu i stanął przed sądem w sprawie słów o rzekomym związku Jarosława Kaczyńskiego z osobami, które biły się z policją 11 listopada.

Wcześniej prezes PiS-u wezwał Donalda Tuska, by powtórzył swoje słowa, ale już nie z mównicy sejmowej, tak by mógł mu wytoczyć proces. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman uważa, że jeśli premier ma odwagę, to zrzeknie się immunitetu.

- _ Tak daleko idącego kłamstwa wobec Jarosława Kaczyśkiego jeszcze nie było. Jeśli ktoś kłamie, to powinien za to przed sądem odpowiedzieć _ - uważa Adam Hofman.

Rzecznik rządu Paweł Graś uważa, że jet to absurdalny atak Jarosława Kaczyńskiego wynikający z tego, że był on nieprzygotowany na expose premiera i polemikę z zawartymi w nim tezami.- _ To absurdalny atak na niewinną wypowiedź premiera, bo to, że został zawarty przed wyborami, bo to, że posłowie i senatorowie pisali poręczenia za "Starucha" jest faktem - mówi Graś _

Stanisław Żelichowski nie ma wątpliwości, kto w sądzie wygra, jeśli do procesu dojdzie. - _ Jarosław Kaczyński do tej pory wszystkie sprawy przegrał i tę też przegra _ - uważa Żelichowski.

Takiej wątpliwości nie ma też Marek Siwiec z SLD. - _ To oczywistość, że PiS flirtował z kibolami. Na miejscu premiera bym chętnie to podjął _ - powiedział Siwiec o ewentualnym procesie.

Donald Tusk mówił w Sejmie, że główne, najbardziej dramatyczne zdarzenia w tym rany i kontuzje policjantów, wynikały nie z ataku niemieckich anarchistów, tylko polskich chuliganów ubranych w szaliki klubowe, wspieranych tak mocno w ostatnim czasie przez prezesa Kaczyńskiego i PiS. Po tych słowach posłowie Prawa i Sprawiedliwości opuścili salę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezes;pis;zarzuca;tuskowi;bezczelne;klamstwa,184,0,970424.html) Czy Donald Tusk "bezczelnie kłamał"? Szef partii opozycyjnej zarzucił premierowi kłamstwo i wzywa go by powtórzył te słowa poza salą sejmową.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t191235.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowy;rzad;donalda;tuska;zaprzysiezony,142,0,969358.html) Nowy rząd Donalda Tuska zaprzysiężony Po południu premier ujawni swoje plany. Zobacz co dostał od prezydenta na nową drogę.
Tagi: kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz