Kajakarstwo - Mistrzostwa świata - dwa brązowe medale dla Polski

0

kajakarstwo - Duisburg 2013 - Edyta Dzieniszewska - Karolina Naja - Beata Mikołajczyk

Edyta Dzieniszewska zdobyła brązowy medal w wyścigu K1 na 1000 metrów podczas odbywających się w Duisburgu (Niemcy)mistrzostw świata w kajakarskich sprintach. Kajakarka Sparty Augustów uległa Węgierce Erice Medveczky oraz reprezentantce Niemiec, Verenie Hantl.
W kobiecym wyścigu K2 na 500 metrów kolejność trzech pierwszych osad w finale była identyczna, jak podczas ubiegłorocznych igrzysk w Londynie - wygrały Niemki - Franziska Weber i Tina Dietze, drugie finiszowały Węgierki - Katalin Kovacs i Natasy Douchev-Janics, a trzecie miejsce zajęły Karolina Naja i Beata Mikołajczyk. Polki wyprzedziły osadę Słowacji o 0,029 sekundy.
W konkurencji K2 na 1000 metrów bliscy medalu byli Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski - zajęli czwarte miejsce tracąc do trzecich na mecie Węgrów 0,459 sekundy. Tytuł mistrzowski zdobyli Niemcy Max Renderschmidt i Marcus Gross.
Także Ewelina Wojnarowska i Magdalena Krukowska znalazły się tuż za podium - w rywalizacji osad K2 na 1000 metrów Polki przegrały z osadami Węgier, Niemiec i Rumunii. Strata do Rumunek była znaczna i wyniosła blisko 1,9 sekundy.
W K1 mężczyzn na 1000 metrów Rafał Rosolski zajął piąte miejsce, mistrzem świata został Niemec Max Hoff.
Kanadyjkarz Piotr Kuleta zajął siódme miejsce w C1 na 1000 metrów. Zwyciężył Węgier Attila Vajda.
Także na siódmej pozycji udział w finale C2 na 1000 metrów zakończyli Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor. W tej konkurencji tytuł mistrzowski również przypadł w udziale Węgrom - zwyciężyli Henrik Vasbanyai i Mike Robert.
Piotr Kuleta, Vincent Słomiński, Mateusz Kamiński i Michał Kudła w finale C4 na 1000 metrów przypłynęli na ostatnim, dziewiątym miejscu. Złoty medal zdobyli reprezentanci Niemiec.