Notowania

Kanclerz Angela Merkel spotka się prezydentem i premierem Turcji

Dziś wizytę w tym kraju rozpoczyna kanclerz Angela Merkel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W sondażu dla dziennika _ Bild am Sonntag _ sprzeciw wobec rozszerzenia Unii o Turcję wyraziło 60 procent ankietowanych. 30 procent było odmiennego zdania. Ponad połowa - 57 procent - obawia się rosnącej potęgi gospodarczej i militarnej tego kraju.

Sondaż opublikowano w dniu, w którym z dwudniową wizytą do Turcji udaje się niemiecka kanclerz. Angela Merkel spotka się z prezydentem i premierem.

Odwiedzi też niemieckich żołnierzy na pograniczu syryjsko-tureckim. Przed wizytą zapowiedziała, że jej celem będzie otwarcie _ nowego rozdziału _ w rozmowach z Turcją. Dodała jednak, że przed członkostwem w Unii Ankarę czeka jeszcze _ długa ścieżka negocjacyjna _.

Oficjalną aplikację do Unii częściowo leżąca w Europie Turcja złożyła już w 1987 roku. Negocjacje akcesyjne rozpoczęła w 2005 roku. Do tej pory Ankara otworzyła jedynie 13 z 35 rozdziałów negocjacyjnych z Brukselą. Tylko jeden z nich został zamknięty.

Czytaj więcej w Money.pl
Turcja bliżej wejścia do Unii? Merkel chce tego Kanclerz Niemiec Angela Merkel sygnalizuje gotowość do dalszych negocjacji z Turcją w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej.
Niemcy zrezygnują z innowacyjnego pomysłu Szczelinowanie hydrauliczne polega na wpompowywaniu pod ziemię mieszanki wody, piasku i chemikaliów, która powoduje pęknięcia w skałach i w efekcie wypycha gaz.
Merkel apeluje, by zaprzestać tę wojnę Kanclerz Niemiec zaapelowała do największych gospodarek świata o powstrzymanie się od prób wpływania na kursy walut.
Tagi: turcja w unii europejskiej, turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz