Notowania

wiadomości
03.09.2013 13:06

Katarzyna W. skazana na 25 lat

Podziel się
Dodaj komentarz

Katarzyna W. została skazana przez katowicki Sąd Okręgowy na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo półrocznej córki, Magdy. Sędzia Adam Chmielnicki, odczytując wyrok mówił, że część dowodów wskazujących na winę skazanej, jest bezsporna. Kobietę uznano także za winną preparowania fałszywych dowodów w sprawie. Katarzyna W. sfingowała bowiem uprowadzenie córki, gdy dziecko już nie żyło.
Adam Chmielnicki powoływał się między innymi na to, że kobieta wpisywała w komputerze hasła: "dochodzenie policyjne przy zaczadzeniu" czy "zasiłek pogrzebowy na niemowlaka".
Zdaniem składu sędziowskiego, śmierć dziecka nie była skutkiem wypadku. Biegli z zakresu medycyny sądowej stwierdzili bowiem, że niemowlę zmarło z powodu uduszenia, a nie upadku, jak twierdziła Katarzyna W. Wiele wyjaśnień przedstawionych przez matkę małej Magdy jest niespójnych - orzekli sędziowie.
Sędzia Chmielnicki tłumaczył, że kobieta nie akceptowała swego macierzyństwa i chciała wrócić do życia, jakie prowadziła przed narodzinami dziecka.
Obrona domagała się uniewinnienia kobiety. Prokurator - kary dożywotniego więzienia.
Proces, który budził ogromne zainteresowanie mediów, rozpoczął się w lutym tego roku. Przesłuchano ponad 40 świadków.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz