Notowania

katastrofa
07.05.2010 17:15

Katastrofa - archeologowie pojadą do Smoleńska

Grupa archeologów z Polskiej Akademii Nauk dostała oficjalne pismo od rządu z prośbą o pomoc w badaniu terenu po katastrofie samolotu prezydenckiego. Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, pismo wysłane z kancelarii premiera do naukowców dotarło kilkadziesiąt minut temu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Archeolodzy z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN są gotowi przygotować i wysłać na miejsce tragedii specjalną ekipę w ciągu kilku dni.

Teraz, po otrzymaniu oficjalnego sygnału od rządu, 6-osobowa ekipa zwiadowcza może wyjechać do Smoleńska prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia.

Specjaliści z ekipy rozpoznawczej muszą sprawdzić teren, na którym prowadzone byłyby wykopaliska i prace archeologiczne. Muszą między innymi ustalić czy trzeba będzie osuszyć miejsce wypadku specjalnymi pompami.

Właściwe poszukiwania i wykopaliska prowadziłaby ekipa około 20-stu archeologów.

Niedawno ujawniono, że na miejscu prezydenckiego samolotu Tu-154-M nadal znajdują się części maszyny. Miejsce katastrofy nie było należycie zabezpieczone, a przypadkowe osoby znajdowały rzeczy osobiste należące do ofiar katastrofy.

Tagi: katastrofa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz