Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ofiary
22.09.2007 09:38

Katowice - pomnik ofiar zawalenia hali targowej

Na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich zostanie odsłonięty pomnik ku czci ofiar tragedii, która wydarzyła się podczas Wystawy Gołębi Pocztowych. 28 stycznia 2006 roku wskutek zawalenia się hali zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na uroczystość przybędą rodziny ofiar, władze wojewódzkie, samorządowe i służby, które brały udział w akcji ratowniczej. Arcybiskup Damian Zimoń poświęci pomnik i odprawi liturgię słowa.
Wiceprezydent Chorzowa Marian Salwiczek mówi, że pomnik ma przedstawiać to, co się wydarzyło ponad półtora roku temu. U szczytu dwóch granitowych płyt wkomponowane są gołębie, z których tylko część może odlecieć. Budowa pomnika kosztowała prawie sto tysięcy złotych. Został zaprojektowany przez Norberta Jastalskiego z Zabrza, który zwyciężył w konkursie ogłoszonym przez Chorzów. Przedsięwzięcie sfinansowały samorządy, firmy, a także osoby prywatne.
W katowickich sądach toczy się kilkadziesiąt procesów odszkodowawczych osób, które ucierpiały w katastrofie. Śledztwo prowadzone przez katowicką prokuraturę ma być zakończone w nadchodzących tygodniach.

Tagi: ofiary, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz