Notowania

wiadomości
02.03.2012 11:52

KE-Polska-fundusze-wyjaśnienia

Komisja Europejska otrzymała od Polski wyjaśnienia dotyczące uchybień w przy realizacji programu Innowacyjna Gospodarka. Nieprawidłowości spowodowały, że Bruksela wstrzymała wypłatę 312 milionów euro. Jeśli wyjaśnienia usatysfakcjonują Brukselę, wtedy fundusze zostaną odblokowane.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik Komisji Ton van Lierop informuje tylko, że list z Warszawy dotarł, ale nie mówi co w nim jest i nie wiadomo, kiedy Bruksela ogłosi swoją decyzję. "Komisja rozpoczęła analizę wyjaśnień, ale nie sposób powiedzieć, ile ona potrwa, czy to kwestia dni, tygodni, czy miesięcy" - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik Komisji.
Wątpliwości Brukseli dotyczą około 30. milionów euro, przeznaczonych na dotacje dla przedsiębiorstw. Chodzi o nieprawidłowości przy rozliczaniu rachunków podczas realizacji 18. projektów inwestycyjnych.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podkreślało w ubiegłym tygodniu, że natychmiast po wykryciu nieprawidłowości rozpoczęto działania naprawcze. Resort wyrażał nadzieję na szybkie odblokowanie funduszy przez Komisję Europejską.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz