Notowania

kijów
09.12.2009 12:20

Kijów najbardziej brudny

Podziel się
Dodaj komentarz
   Kijów został uznany za najbrudniejszą stolicę Europy. Tak wynika z opracowania "Zielony Indeks Miast Europejskich".
   Spośród 30 miast naszego kontytnentu najczystsza jest Kopenhaga, a Kijów najbrudniejszy. Lepsza sytuacja ekologiczna jest nawet w prawie 13-milionowym Stambule oraz w innych stolicach państw Europy Wschodniej: Sofii, Bukareszcie, Belgradzie i Zagrzebiu, które zamykają listę.
   Zła sytuacja ekologiczna Kijowa wynika nie tylko z obecności w mieście przemysłu, na przykład elektrowni niemal w samym centrum, ale też z ogromej liczby samochodów. Według stołecznego instytutu statystycznego sytuacja pogarsza się. W pierwszych 9 miesiącach tego roku stołeczne przedsiębiorstwa wypuściły w powietrze prawie 2 razy więcej szkodliwych substancji, niż w tym samym okresie zeszłego roku. Na jednego mieszkańca ukraińskiej stolicy przypada ponad 13 kilogramów tych substancji.
   Wczoraj Ukraina dostała dwie anty-nagrody klimatyczne, przyznawane w czasie szczytu [ONZ](https://wiadomosci.wp.pl/organizacja-narodow-zjednoczonych-onz-6120419067451521c) w Kopenhadze: za najmniej ambitne cele, dotyczące ograniczania emisji gazów cieplarnianych oraz za brak informacji rządu, dokąd trafiają pieniądze ze sprzedaży zezwoleń na emisje.
Tagi: kijów, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz