Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Klich oburzony atakiem na naszą ambasadę w Moskwie

0
Podziel się
bErUgNhh

Polska - Rosja - ambasady - Klich

Polscy politycy komentują incydent w Moskwie. Jak donoszą rosyjskie agencje, nasza ambasada została obrzucona racami i świecami dymnymi. Trzech spawców ataku zostało już zatrzymanych.
Senator PO Bogdan Klich uważa, że nasze ministerstwo spraw zagranicznych powinno zażądać wyjaśnień od strony rosyjskiej. Ambasador Federacji powinien zostać wezwanych do MSZ, bo nic nie usprawiedliwia zasady ząb za ząb - powiedział.
W poniedziałek w czasie Marszu Niepodległości grupa chuliganów podpaliła między innymi innymi budkę strażniczą przed ambasadą Rosji w Warszawie. Na teren placówki rzucano też petardy i race. Senator Klich nazwał takie zachowanie haniebnym i nieodpowiedzialnym. W wyniku takiego działania, także nasza placówka jest atakowana - powiedział. Dodał, że nasze władze zostały postawione w najtrudniejszej sytuacji, bo muszą przepraszać za naruszenie eksterytorialnośći rosyjskiej ambasady.
Bogdan Klich dodał, że organizatorzy Marszu Niepodległości powinni przeprosić wszystkich Polaków za incydenty, a wobec sprawców podpaleń powinny zostać orzeczone surowe kary.

Informacyjna Agencja Radiowa

bErUgNhK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)