Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kłopotliwy prezent Naomi Campbell

0
Podziel się:

      Z powodu kosztownego prezentu od byłego prezydenta Liberii, oskarżanego o zbrodnie wojenne, czarnoskóra piękność Naomi Campbell może stanąć przed międzynarodowym trybunałem. Prokuratorzy chcą, by złożyła zeznania  w Hadze w procesie Charlesa Taylora.
      Były prezydent Liberii w 1997 roku miał podarować Campbell w prezencie diamenty. Supermodelka w ostatnim wywiadzie telewizyjnym zaprzeczyła, że otrzymała taki prezent. Pytanie to jednak do tego stopnia wyprowadziło ją z równowagi, że przerwała rozmowę i wychodząc ze studia uderzyła kamerzystę.
      Taylor miał podarować diament supermodelce w 1997 roku, w czasie kolacji, wydanej przez prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandelę.
      Taylor, były prezydent Liberii w latach 1997-2003, oskarżony jest o zbrodnie ludobójstwa i zbrodnie wojenne podczas wojny domowej w sąsiednim Sierra Leone. W tym konflikcie chodziło miedzy innymi o "krwawe diamenty". Tak nazywa się diamenty, wydobywane w Afryce przez rebeliantów wspieranych przez Taylora i wykorzystywane przez nich do finansowania walk. Wojna domowa w Sierra Leone (1991-2002) pochłonęła prawie dwieście tysięcy ofiar śmiertelnych, tysiące ludzi zostało kalekami.
      Taylora oskarżono w 2003 roku, aresztowano go trzy lata później - od tego czasu w Hadze toczy się jego proces.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)