Kolarstwo - Dookoła Austrii: Ciolek wygrał 6. etap; Polacy przyjechali w peletonie

0

kolarstwo - Dookoła Austrii - Poysdorf - Ciolek - Majka - Paterski - Seeldraeyers

Niemiec Gerard Ciolek wygrał 6. etap kolarskiego wyścigu dookoła Austrii, o długości 182 km, z metą w Poysdorfie w Dolnej Austrii. Kolarz grupy MTN Qhubeka przyprowadził cały peleton; drugi był Simone Ponzi z Włoch (Astana), a trzeci Australijczyk Jonathan Cantwell (Saxo-Tinkoff).

W zasadniczej grupie przyjechali obaj Polacy startujący w tym wyścigu: Maciej Paterski (Cannondale) został sklasyfikowany na 34., a Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) na 53. miejscu.

W czołówce klasyfikacji łącznej nie zaszły zmiany; liderem pozostaje Kevin Seeldraeyers z Belgii (Astana). Majka awansował na 19. miejsce (strata 7:42); Paterski jest 89 (48:42).

W sobotę odbędzie się jazda indywidualna na czas na dystansie 24 km, nad Jeziorem Neusiedler.