Kolarstwo - Irlandczyk Dennis Martin wygrał klasyk Liege-Bastogne-Liege.

0

kolarstwo - Liege-Bastogne-Liege -elita - Polska - Belgia - Radwańska

Irlandczyk Daniel Martin (Garmin-Sharp) wygrał kolarski klasyk Liege-Bastogne-Liege. Na finiszowych metrach odskoczył od towarzysza ucieczki Joaquim Rodriguez Oliver z Hiszpanii (Katiusza); trzecie miejsce zajął kolejny hiszpański kolarz - dwukrotny zwycięzca tego wyścigu - Alejandro Valverde (Movistar), który stracił do zwycięzcy 9 sekund.
Valverde oraz czwarty na mecie Michele Scarponi z Włoch (Lampre-Merida) to pozostali uciekinierzy, którzy zaatakowali w końcowej fazie rywalizacji; łącznie kolarze mieli do pokonania 257,5 km.

Jedyny Polak startujący w tegorocznym Liege-Bastogne-Liege, Michał Kwiatkowski z grupy Omega Pharma-Quick Step, zajął 92. miejsce, tracąc do zwycięzcy 8 minut i 20 sekund.