Kolarstwo - Michał Kwiatkowski czwarty w wyścigu Tirreno-Adriatico

0

kolarstwo - wyścig Tirreno-Adriatico - Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski ukończył na czwartej pozycji 48. edycję wyścigu Tirreno-Adriatico we Włoszech.
Zwyciężył reprezentant gospodarzy Vincenzo Nibali. Polak zdobył białą koszulkę lidera klasyfikacji młodych kolarzy.
Liczącą 1060 kilometrów i podzieloną na siedem etapów trasę wyścigu "od morza do morza" zwycięzca przejechał w czasie 28 godzin, ośmiu minut i siedemnastu sekund. Zdobywca drugiego miejsca Brytyjczyk Chris Froome miał do niego 23 sekundy straty, Hiszpan Alberto Contador 52 sekundy, a Michał Kwiatkowski tylko sekundę więcej.
Dobre 9. miejsce zajął w klasyfikacji generalnej Przemysław Niemiec, ze stratą do zwycięzcy trzech minut i 19 sekund. Bartosz Huzarski był 47., a Maciej Bodnar 86.
Kwiatkowski, który był liderem wyścigu po czwartym etapie, spisał się dobrze także na ostatnim - jeździe indywidualnej na czas na dystansie 9 km, który ukończył na 8 pozycji, o zaledwie 21 sekund za zwycięzcą Niemcem Tonym Martinem.
28-letni Vincenzo Nibali wygrał Tirreno-Adriatico w roku ubiegłym i już szykuje się do kolejnego startu, tym razem w klasycznym jednodniowym wyścigu na trasie Mediolan-San Remo długości 298 km, który rozegrany zostanie już niedzielę.