Kolarstwo - Nibali coraz bliżej końcowego zwycięstwa w Giro; znów świetnie Majka i Niemiec

0

kolarstwo - Giro d'Italia - jazda indywidualna na czas - Vincenzo Nibali - Rafał Majka - Przemysław Niemiec

Vincenzo Nibali (Astana) wygrał 18. etap kolarskiego Wyścigu Dookoła Włoch i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej. Włoch w wielkim stylu wygrał jazdę indywidualną na czas, na dystansie nieco ponad 20,5 km, cały czas prowadzącą pod górę. Mimo chłodu i rzęsiście padającego deszczu Nibali o 58 sekund wyprzedził Samuela Sancheza z Hiszpanii (Euskaltel). Trzecie miejsce, ze startą minuty i 20 sek., zajął Włoch Damiano Caruso (Cannondale).

Znakomicie spisali się polscy kolarze zajmujący wysokie lokaty w klasyfikacji łącznej: Rafał Majka (Saxo - Tinkoff) był 5., tracąc 1:25 min.; Przemysław Niemiec (Lampre - Merida) zajął 12. miejsce (strata 1:56).
Michał Gołaś (Omega Pharma - Quick Step) stracił blisko 7 i pół minuty i został sklasyfikowany na 147. pozycji.

W klasyfikacji łącznej Nibali ma 4:02 min. przewagi nad Australijczykiem Cadelem Evansem (BMC), który zajął w czasówce 25. miejsce. Na trzeciej pozycji jest Rigoberto Uran (Sky) z Kolumbii, który w czwartek był szósty, a do Nibalego traci 4:12 min.

Przemysław Niemiec utrzymał 5. lokatę w klasyfikacji ogólnej (strata 6:09 min.), a Rafał Majka awansował z 8. na 6. miejsce (starta 6:45 min.). Majka prowadzi też w rankingu najlepszych młodzieżowców. Michał Gołaś jest 60. wśród 172 sklasyfikowanych zawodników.

W piątek ostatni górski etap - 139 km z Ponte di Legno do Val Martello, a na trasie premia górska poza kategorią oraz dwie pierwszej kategorii, w tym ponad 22 km podjazdu do mety.