Kolarstwo - Pierwszy dzień mistrzostw Europy w rowerowej jeździe na orientację

0

rowerowa jazda na orientację - mistrzostwa Europy - Krasnobród - sprint mężczyzn - Laurila - Gromadka

W Krasnobrodzie, niedaleko Zamościa rozdano pierwsze medale mistrzostw Europy w rowerowej jeździe na orientację. Rywalizację mężczyzn w sprincie wygrał Jussu Laurila z Finlandii, który na zaliczenie 19 punktów kontrolnych rozstawionych na dystansie ok. 6,6 km potrzebował 23 minut i 57 sekund. O 20 sek. wyprzedził Rosjanina Rusłana Gricana i o 25 sek. swego rodaka, Juusso Jutilę.
Najlepszy z Polaków, Maciej Gromadka, zajął 8. miejsce; do zwycięzcy stracił minutę i 3 sekundy.

W stawce 56 sklasyfikowanych zawodników 53. miejsce zajął Grzegorz Marcinkiewicz (strata 6:12). Zawodów nie ukończyło 5 osób.

Wyniki sprintu kobiet anulowano; konkurencja ta ma zostać ponownie rozegrana we wtorek. Na wtorek zaplanowano też rywalizację na średnim dystansie.