Kolarstwo - świetny występ polskich przełajowców

0

Znakomicie spisali się polscy kolarze przełajowi w mistrzostwach świata w czeskim Taborze. W kategorii młodzieżowców (do lat 23) bracia Paweł i Kacper Szczepaniakowie zdobyli odpowiednio złoty i srebrny medal, a Marek Konwa zajął 5. miejsce.

Paweł Szczepaniak zdominował wyścig, prowadząc od startu do mety, na której miał 20 sekund przewagi nad bratem. Tuż za Kacprem Szczepaniakiem zawody ukończył Francuz Arnaud Jouffroy.

Po wyścigu Paweł Szczepaniak zdradził, że kluczem do zwycięstwa było odpowiednie przygotowanie do zimowych warunków, panujących w Czechach. "Podobną pogodę mamy w Polsce, więc przez ostatni tydzień przygotowywaliśmy się w takich warunkach" - wyznał zwycięzca, cytowany przez portal cyclingnews.com.