Kolarstwo - Tour de Pologne: 4. etap dla Taylora Phinneya

0

kolarstwo - Tour de Pologne - Taylor Phinney

Taylor Phinney został zwycięzcą 4. etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, liczącego 279 kilometrów, a prowadzącego z Tarnowa do Katowic.
Amerykański kolarz z grupy BMC zaatakował samotnie 7 kilometrów przed metą i finiszował wyprzedzając peleton o niespełna dwie sekundy.
Na drugiej pozycji etap ukończył Steele von Hoff (Australia, Garmin-Sharp), na trzeciej - Jauhenij Hutarowicz (Białoruś, Ag2r).
Liderem wyścigu po czterech etapach jest nadal Polak Rafał Majka (Saxo-Tinkoff), który ma przewagi 4 sekundy nad Kolumbijczykiem Sergio Henao-Montoyą (Sky) oraz 6 sekund nad Christophem Riblonem (Ag2r ).
Najlepszy z polksich kolarzy - Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat-Polkowice) - zajął na etapie ósma pozycję.
W czwartek kolarzy-uczestników 70. Tour de Pologne czeka 160 kilometrów z Nowego Targu do Zakopanego. Na trasie etapu jest lotna premia, usytuowana na 110 kilometrze, w Poroninie, ale przede wszystkim - aż sześć górskich premii: w Łapszance (51 km), na Drodze do Olczy (77, 117 oraz 150 km), na Głodówce (99 oraz 139 km).