Kolarstwo - Vuelta a Espana - Zdenek Śtybar wygrał 7. etap

0

kolarstwo - Vuelta a Espana - Zdebek Śtybar

Zdenek Śtybar został zwycięzcą siódmego etapu kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana.
Czeski kolarz grupy Omega Pharma-Quick Step na mecie liczącej niespełna 206 kilometrów trasy z Almendralejo do Mairena del Aljarafe minimalnie wyprzedził partnera z dwuosobowej ucieczki, Belga Philippe'a Gilberta (grupa BMC). Peleton finiszował sekundę za uciekinierami.
Rafał Majka (Team Saxo -Tinkoff) był dziś 31., Bartosz Huzarski (Team Netapp) zajął 66. pozycję, Tomasz Marczyński (Vacansoleil) ukończył etap na 40. miejscu, a Sylwestra Szmyda (Movistar) sklasyfikowano na 104. pozycji. Cała czwórka polskich kolarzy straciła do zwycięzcy jedną sekundę.
W klasyfikacji generalnej wyścigu po siedmiu etapach prowadzenie utrzymał Vicenzo Nibali. Włoch z grupy Astana ma 3 sekundy przewagi nad Christopherem Hornerem (USA, Radhioshack). Trzeci w klasyfikacji generalnej Nicolas Roche (Irlandia, Team Saxo-Tinkoff) traci 8 sekund.
Dziewiątą pozycję utrzymał Rafał Majka - jego strata wynosi 38 sekund. Dwie lokaty niżej plasuje się Bartosz Huzarski (strata 45 sek.). Tomasz Marczyński jest 38. ze stratą 2 minut i 49 sekund. Sylwester Szmyd jest klasyfikowany na 43. pozycji (strata 3:56).
W sobotę uczestników Vuelta a Espana czeka 167 kilometrów ósmego etapu, którego trasa prowadzi z Jerez de la Frontera do Estepony.