Kolarstwo - Vuelta a Espana: Moreno Fernandez wygrał 9. etap i został nowym liderem

0

kolarstwo - Vuelta a Espana - Moreno - Majka

Hiszpan Daniel Moreno wygrał 9. etap kolarskiego wyścigu Dookoła Hiszpanii i został nowym liderem klasyfikacji łącznej. Zawodnik grupy Katiusza o 4 sek. wyprzedził swego rodaka, Alejandro Valverde (Movistar) i kolejnego Hiszpana, Joaquima Rodrigueza (Katiusza). Kolarze mieli do pokonania niespełna 164 km prowadzące przez serce Andaluzji.

Najlepszy z Polaków, Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) zajął 39. miejsce ze startą 58 sek. Tomasz Marczyński (Vacansoleil) był 50. (1:19), Maciej Paterski (Cannondale) - 63. (1:45), a Sylwester Szmyd (Movistar) - 86. (3:01).

W klasyfikacji łącznej Majka spadł z 9. na 12. Miejsce i traci do lidera minutę i 43 sek.; Marczyński jest 39. (7:47), Szmyd zajmuje 51. miejsce (18:55), a Paterski jest 78. (39:59).

W czołówce Moreno ma tylko sekundę przewagi nad dotychczasowym liderem, Nicolasem Rochem z Irlandii (Saxo-Tinkoff) i 20 sek. nad Włochem Vincenzo Nibalim (Astana).

W poniedziałek przed kolarzami ostatni etap w Andaluzji, górzysty, o długości 187 km.