Kolarstwo (2) - MŚ: złoto Omega Pharma z Michałem Kwiatkowskim w jeździe drużynowej; polskie zespoły poza ,,20"

0

kolarstwo - mistrzostwa świata - Florencja - jazda drużynowa na czas - Omega Pharma - Kwiatkowski - CCC Polsat - BDC-Marcpol

Zespół Omega Pharma - Quick Step z Michałem Kwiatkowskim w składzie wywalczył złoty medal w jeździe drużynowej na czas - pierwszej konkurencji mistrzostw świata w kolarstwie szosowym.
Obok Polaka w szeregach belgijskiego zespołu jechali też: Słowak Peter Velits, Niki Terpstra z Holandii, Francuz Sylvain Chavanel, Tony Martin z Niemiec i Belg Kristof Vandewalle. Kolarze Omegi Pharmy-Quick Step zaledwie o 81 setnych sekundy wyprzedzili we Florencji australijską ekipę Orica GreenEDGE i o niespełna 23 sekundy brytyjski zespół Sky.

Dobrze pojechała też grupa Macieja Bodnara z Polakiem w składzie - włoska ekipa Cannondale zajęła 7. miejsce, tracąc minutę i 29 sekund; czeski zespół Etixx-Ihned z Łukaszem Wiśniowskim był 25. (strata 5:20).

Wśród 35 zespołów startowały dwie polskie ekipy: 21. miejsce ze stratą 4 minut i 41 sekund zajęli kolarze CCC Polsat Polkowice (Polacy - Mateusz Taciak, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś, Marek Rutkiewicz oraz Włoch Davide Rebellin i Nikołaj Michajłow z Bułgarii); z 31. wynikiem i stratą 6 minut i 8 sek. przyjechał zespół BDC-Marcpol (Polacy Mateusz Komar, Piotr Kirpsza, Paweł Bernas, Jarosław Kowalczyk, Kamil Gradek i Robert Radosz).

W poniedziałek odbędą się wyścigi na czas juniorek i młodzieżowców.