Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolarstwo torowe - Puchar Świata - Rekord świata i rekord Polski

0
Podziel się
bEpFWaIB

kolarstwo torowe - Manchester - puchar Świata

W Manchesterze odbywają się zawody Pucharu Świata w kolarstwie torowym, już w pierwszym dniu rywalizacji zanotowano dwa znakomite wyniki.
Brytyjska drużyna kobiet pobiła rekord świata w wyścigu na 4 km na dochodzenie, w eliminacjach gospodynie zawodów uzyskały czas 4.23,910. Laura Trott, Binor Barker, Dani King i Joana Roswell pojechały ze średnią prędkością 54,564 km/h, poprawiły własny rekord, ustanowiony przed dwoma tygodniami, podczas mistrzostw Europy w Apeldoorn (Holandia) - wtedy wynik 4.26,556 dał Brytyjkom złoty medal.
Polskie kolarki podczas piątkowych zawodów w Manchesterze poprawiły rekord kraju - 4.35,768. Poprzedni najlepszy wynik był gorszy o 0,189 sekundy, polska drużyna pań uzyskała ten wynik również podczas ME w Apeldoorn, i również dał medal - Polki stanęły w Holandii na drugim stopniu podium. W Manchesterze Polki pojechały w składzie Małgorzata Wojtyra, Eugenia Bujak, Natalia Rutkowska i Edyta Jasińska, nowy rekord Polski był szóstym wynikiem eliminacji.
W piątek w Manchesterze zaprezentowali się w eliminacjach sprintu drużynowego polscy kolarze - Maciej Bielecki, Mateusz Lipa i Rafał Sarnecki zajęli siódme miejsce z wynikiem 44,476 sek.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

bEpFWaJe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)