Notowania

wiadomości
28.03.2011 13:42

Komorowski - Estonia - atom

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że Polska decydując się na budowę elektrowni jądrowej wyciągnie wnioski z katastrofy w japońskiej elektrowni Fukushima. Bronisław Komorowski podczas oficjalnej wizyty w Estonii rozmawiał między innymi o inwestycjach energetycznych z prezydentem Toomasem Ilvesem. Na konferencji prasowej podkreślał, że ważniejszą sprawą jest wyciągniecie wniosków ze wszystkich awarii, które wydarzyły się w podobnych obiektach. Zwrócił uwagę, że w Polsce wciąż jest żywa pamięć o katastrofie czarnobylskiej i właśnie tamte wydarzenia powinny być dla nas nauką.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent dodał, że planowana w Polsce elektrownia atomowa "będzie dawała o wiele większe gwarancje poczucia bezpieczeństwa". Bronisław Komorowski wskazywał, że ważne jest też to czy w krajach ościennych będą funkcjonowały bezpieczne elektrownie jądrowe. Zwrócił uwagę, że często lepiej mieć na własnym terenie obiekt, który zami możemy kontrolować, niż blisko za granicą - zakład budowany z pogwałceniem wszelkich norm bezpieczeństwa.
Estonia również rozważa budowę własnej elektrowni jądrowej. Podczas spotkania Bronisław Komorowski rozmawiał z Toomasem Ilvesem także o rozwoju infrastruktury transportowej, szczególnie o budowie trasy szybkiego ruchu Via Baltica.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz