Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kończy się głosowanie w PO

0
Podziel się
bErQuEeZ

Kończą się bezpośrednie wybory w Platformie Obywatelskiej. Jeszcze tylko jutro (19.08) partyjna komisja będzie przyjmowała koperty z głosami oddanymi na Donalda Tuska bądź Jarosława Gowina.
"Listy, którą dotrą po tym terminie, nie będą liczone" - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej wiceszef komisji wyborczej, poseł Cezary Tomczyk.
Członkowie PO mogli też wybierać przewodniczącego przez internet. To głosowania zakończyło się 6. sierpnia. Poseł Tomczyk zapewnia, że nie było ataków hakerskich na sieć. Liczenie wszystkich głosów rozpocznie się 20. sierpnia, a wyniki mają być znane koło 23 sierpnia.
Wybory rozpoczęły się 17 lipca. Ponad 42 tysiące członków Platformy dostało paczki wyborcze, a w nich karty umożliwiające głosowanie przez internet, bądź korespondencyjnie. Kandydatów na szefa partii było dwóch: dotychczasowy przewodniczący, premier Donald Tusk i były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Jeśli żaden z nich nie uzyska 50 procent głosów plus jeden, wówczas odbędzie druga tura wyborów.

IAR

bErQuEfC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)