Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konwencja samorządowa SLD

0
Podziel się

"Człowiek. Dom. Praca" - to hasło wyborcze SLD w nadchodzących wyborach samorządowych. Dziś w Warszawie odbyła się Konwencja Samorządowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. "Wierzę, że wam w tych wyborach się uda. Nie patrzcie na sondaże, walczcie do końca, idźcie do ludzi i rozmawiajcie, pokażcie im, że będziecie lepsi, bardziej profesjonalni" - tak mówił dziś do kandydatów jego partii w wyborach samorządowych szef SLD Grzegorz Napieralski.

bEgmuzIR

Grzegorz Napieralski oskarżał prawicowe partie o prowadzenie wojny polsko-polskiej, wypominał słowa kampanii o zgodzie. "Te wszystkie piękne hasła to była lipa" - przekonywał Napieralski. "Politycy prawicy na nowo powrócili do naszego polskiego piekła, na nowo rozpętali wojnę polsko-polską" - dodał.
Grzegorz Napieralski powiedział, że SLD postawił w tych wyborach samorządowych na ludzi młodych. Mówił też między innymi o potrzebie wyrównywania szans edukacyjnych, bezpłatnym dostępie do internetu i rozwijaniu przedsiębiorczości w gminach. "Jeżeli chcemy wyrównywać szanse edukacyjne i zapobiegać bezrobociu wśród młodych kobiet musimy budować żłobki i przedszkola" - podkreślał. Szef SLD mówił też o potrzebie opieki medycznej i stomatologicznej w szkołach. Obiecał prawdziwe, a nie jak podkreślał "fikcyjne" lekcje etyki i że - jak to ujął - "dziecko, które wybierze etykę nie będzie dzieckiem drugiej kategorii".
Zdaniem Grzegorza Napieralskiego niezbędny jest bezpłatny dostęp do internetu, również w małych miejscowościach i na wsiach. Zwracał uwagę, że rozwijanie przedsiębiorczości w gminach sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy, a tym samym zapobiega migracji ludności.
Wiceprzewodniczący klubu SLD Marek Wikiński atakował Platformę Obywatelską. Jego zdaniem nie ma ona pomysłu na zmniejszanie bezrobocia. "Partia rządząca zafunduje nam powyżki, 2011 - to będzie rok specjalnej troski, bo rządzący szykują nam eutanazję ekonomiczną - mówił wiceszef klubu SLD. "Jedynym pomysłem Platformy Obywatelskiej na pracę jest niewidzialna ręka rynku. Jedynymi efektami są niewidzialne autostrady" - dodał.
Wiceprzewodnicząca SLD Katarzyna Piekarska podkreśliła, że dla lewicy w tych wyborach i zawsze najważniejszy jest człowiek. Chcę, byśmy wcielali w życie zasadę Solidna Lokalna Demokracja - zaznaczyła Piekarska. Dodała, że dla jej partii najważniejsze nie są ani cyfry, ani pomniki, ale właśnie człowiek - ten z przedmieścia i rudery, który potrzebuje publicznej opieki zdrowotnej, gdyż nie stać go na tę prywatną.
Katarzyna Piekarska dodała, że priorytetem SLD w samorządach jest inwestycja w edukację i najmłodsze pokolenia. Posłanka mówiła, że szkoła w samorządach, gdzie rządzić będzie Sojusz ma zagwarantować nauczanie dwóch języków obcych, pracownię komputerową, a także wyżywienie i gabinety lekarskie.
Sojusz idzie do wyborów samorządowych z około 30 organizacjami i ugrupowaniami politycznymi takimi jak: Zieloni 2004, Unia Pracy i Partia Kobiet.

bEgmuzJu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)