Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kopacz-reforma-ustawy

0
Podziel się

Minister zdrowia Ewa Kopacz przygotowała 12 ustaw reformujących system opieki zdrowotnej. Szefowa resortu zdrowia zapowiedziała, że jeszcze przed sejmowymi wakacjami część z nich trafi do laski marszałkowskiej. W pierwszej kolejności będą to ustawy z pakietu farmaceutycznego.

bEgNHyAB

Minister Kopacz podkreśliła, że reforma systemu opieki zdrowotnej będzie nastawiona na pacjenta. Chodzi miedzy innymi o poprawę dostępności do usług medycznych i skrócenie kolejek do specjalistów. Ma temu służyć między innymi reforma systemu kształcenia lekarzy i wprowadzenie tak zwanych świadectw umiejętności. Dzięki nim na przykład wykwalifikowany chirurg, po zdobyciu odpowiedniego świadectwa bądzie mógł wykonywać gastroskopię.

Minister Kopacz dodała, że w pakiecie ustaw zdrowotnych są dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotneubezpieczenia zdrowotne i zapisy o przekształcaniu szpitali w spółki. W planach jest też decentralizacja Narodowego Funduszu Zdrowia i wprowadzenie konkurencyjnych ubezpieczycieli na rynku. Ewa Kopacz zapewniła natomiast, że nie będzie dopłat do leczenia dla pacjentów.

bEgNHyBe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)