Koszykówka - CCC wygrało z Wisłą pierwszy mecz finału MP

0

koszykówka - MP - finał - CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków

Koszykarki CCC Polkowice przegrały pierwszy mecz finału mistrzostw Polski z Wisłą Can-Pack Kraków 71:69 (26:15, 9:15, 16:26, 20:13). Po pierwszej kwarcie zespół z Polkowic prowadził aż 9 punktami, a na przerwę schodził prowadząc 5 punktami.
W trzeciej kwarcie wiślaczki odrobiły stratę i wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Jednak czwarta kwarta po dramatycznej końcówce należała do CCC, które w ostatnich sekundach zdołało ponownie wyjść na prowadzenie i zwyciężyć różnicą dwóch punktów.
Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była była Tina Charles z Wisły, która rzuciła 29 punktów i miała 11 zbiórek.
Drugi mecz finału zostanie rozegrany jutro o 19:30, a tytuł mistrzowski zdobędzie zespół, który pierwszy wygra cztery spotkania.