Koszykówka - Euroliga: porażka Stelmetu w Pireusie po dramatycznym meczu

0

koszykówka - Euroliga - Stelmet Zielona Góra - Olympiakos Pireus

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra przegrali w Pireusie z Olympiakosem 77:79 (22:11, 20:22, 21:22, 14:24) w meczu V kolejki Euroligi. Konfrontacja z liderem grupy C zaczęła się znakomicie i po 10 minutach mistrzowie Polski prowadzili z przewagą 11 punktów. Przed ostatnią kwartą Stelmet wygrywał 63:55, ale na 42 sekundy przed końcem ostatniej części Olympiakos objął prowadzenie. Po celnych rzutach za 3 punkty Aarona Cela i za 2 - Christina Eyengi zielonogórski klub odzyskał przewagę, ale w ostatniej sekundzie wynik meczu ustalił celnym rzutem za 3 Evangelos Mantzaris.
Najwięcej dla Stelmetu, 18 punktów, rzucił Vladimir Dragičević; najskuteczniejszy w Olympiakosie był Georgios Printezis, który zdobył 21 punktów.
Olympiakos utrzymał prowadzenie tabeli grupy C; w 5 meczach odniósł komplet zwycięstw; Stelmet jest piąty i ma na koncie zwycięstwo oraz 4 porażki.