Koszykówka - ME: porażka koszykarzy z Chorwacją

0

koszykówka - mistrzostwa Europy

Polscy koszykarze ponieśli trzecią porażkę w trzecim swoim występie w odbywających się w Słowenii mistrzostwach Europy - w sobotę "Biało-czerwoni" ulegli Chorwatom 70:74 (12:24, 20:17, 17:19, 21:12).
Punkty dla polski zdobyli: Michał Ignerski 22, Krzysztof Szubarga 14, Marcin Gortat 14, Maciej Lampe 6, Przemysław Zamojski 6, Thomas Kelati 5, Adam Waczyński 2 i Przemysław Karnowski 1.
Najskuteczniejszym graczem zespołu Chorwacji był Bojan Bogdanović, który uzyskał 23 pkt.
Przez trzy kwarty sobotniego meczu zdecydowaną przewagę mieli Chorwaci, którzy 3 minuty przed końcem pierwszej odsłony meczu prowadzili 24:4...
W kolejnych partiach "Hrvatska" utrzymywała dystans - w połowie trzeciej kwarty rywale prowadzili 56:38, a pod koniec tej części gry było 62:44 dla rywali polskich koszykarzy.
W dramatycznej czwartej kwarcie Chorwaci tracąc siły i skuteczność pozwolili "Biało-czerwonym" odrobić straty - 3 minuty przed końcem meczu, po udanej indywidualnej akcji polskiego rozgrywającego Krzysztofa Szubargi było tylko 66:65 dla zespołu Jasmina Repeśy - mogło się wydawać, że Polacy sięgną po wygraną.
Niestety, trzy kolejne próby rzutów za trzy punkty (Łukasz Koszarek i dwukrotnie Michał Ignerski) były nieudane, a przerywane faulami akcje Chorwatów pozwalały im odbudować minimalną przewagę i ostatecznie wygrać 74:70.
Trzecia przegrana - wcześniej zespół trenera Dirka Bauermanna uległ Gruzji (67:84) i Czechom (68:69) pozbawiła Polaków szans na awans do drugiej rundy turnieju.
W pierwszym sobotnim meczu grupy C mistrzostw Europy Hiszpanie rozbili Czechów 60:39, w ostatniej kwarcie koszykarze trenera Juana Orengi pozwolili rywalom rzucić... 2 pkt.