Koszykówka - NBA - Porażka Wizards, 12 punktów Gortata

0

koszykówka - NBA - Marcin Gortat

Koszykarze Washington Wizards, z Marcinem Gortatem w wyjściowym składzie, doznali siódmej porażki w sezonie (w dziewiątym meczu) - w sobotni wieczór na własnym parkiecie stołeczni "Czarodzieje" ulegli po dogrywce zespołowi Cleveland Cavaliers 96:103.
Marcin Gortat wyszedł w pierwszej piątce Wizards, przebywał na boisku 38 minut, w tym czasie zanotował 12-punktową zdobycz, ponadto miał 11 zbiórek, 1 asystę, 1 faul i 2 przechwyty.
Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Bradley Beal - 28 pkt., a Kylie Irving rzucając dla "Kawalerzystów" 41 punktów (w tym 9 w dodatkowym czasie gry) ustanowił swój rekord kariery.
Skuteczność Luola Denga i Derricka Rose'a z zespołu Chicago Bulls nie pozwoliła graczom Indiana Pacers kontynuować zwycięskiej serii na początek sezonu - po dziewięciu wygranych ekipa z Indianapolis uległa na wyjeździe "Bykom" 94:110, i w lidze już nie ma drużyny niepokonanej.
Deng rzucił 23 pkt., Rose miał o 3 mniej (6 trafionych "trójek"), obaj mieli też wsparcie w kolegach, w sumie ośmiu zawodników Bulls miało dwucyfrową zdobycz punktową. Dla Pacers najlepiej rzucał Roy Hibbert - 14 "oczek".
13 punktów zdobył Anthony Davis dla nowoorleańskich "Pelikanów", dodał do tego 9 zbiórek i rekordowe w karierze 8 bloków. Dzięki jego znakomitej grze gospodarze pokonali w New Orleans Arena drużynę Philadelphia 76'ers różnicą aż 37 pkt. - 135:98.
Dziesiątej porażki w sezonie doznali koszykarze Utah Jazz, przegrali na wyjeździe z Golden State Warriors 88:102. W kalifornijskiej ekipie najskuteczniejszy był Klay Thompson (25 pkt.), Andrew Bogut do 12 pkt. dołożył 11 zbiórek. "Jazzmani" wyrażnie "przespali" początek meczu - po pierwszej połowie tracili 17 pkt. do rywali, stać ich było tylko na krótki zryw trzeciej kwarcie.