Kowalczyk przegrała, ale jest najlepsza w sezonie

0

Marit Bjoergen zwyciężyła w Finale Pucharu Świata w szwedzkim Falun. Norweżka utrzymała przewagę na drugą Justyną Kowalczyk i wygrała dzisiejszy bieg na 10 kilometrów techniką dowolną. Trzecie miejsce zajęła szwedka Charlotte Kalla. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Marit Bjoergen awansowała, kosztem kontuzjowanej Słowenki Petry Majdić, na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Bieg w Falun odbywał się bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr i bardzo gęsto padający śnieg utrudniały rywalizację.

Kowalczyk już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za cały sezon, zdobyła też małe Kryształowe Kule za sprinty i dystanse.

Polka zapisała się również w historii biegów narciarskich w inny sposób. Kowalczyk jako pierwsza zawodniczka w historii zdobyła w PŚ ponad 2000 punktów.