Kowalczyk znów wygrywa !

0

Justyna Kowalczyk wygrała bieg narciarski na 15 kilometrów techniką klasyczną ze startu wspólnego w słoweńskiej Rogli, zaliczany do Pucharu Świata. Polka przybiegła na metę z przewagą blisko pięciu sekund nad Norweżką Marit Bjoergen i Szwedką Anną Haag.

Dzisiejsze zwycięstwo Kowalczyk jest jej drugim w tym sezonie. Wcześniej triumfowała w sprincie techniką klasyczną w fińskim Kuusamo. Wczoraj w tej samej konkurencji zajęła w Rogli drugie miejsce. Dzięki znakomitym występom w Słowenii najlepsza polska biegaczka awansowała do najlepszej trójki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prowadzi nadal Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk od początku dzisiejszego biegu utrzymywała się w ścisłej czołówce. Na pomiarze czasu na półmetku dystansu objęła prowadzenie w przewodzącej stawce grupie dziesięciu zawodniczek. Na cztery kilometry przed metą kilka biegaczek, a wśród nich Słowenka Petra Majdić, zaczęło słabnąć i tracić dystans do czołówki. Polka zaatakowała na ostatnich dwóch kilometrach, żadna z rywalek nie była w stanie utrzymać jej tempa.

Pozostałe Polki zajęły dalsze miejsca. Sylwia Jaśkowiec była 33., Paulina Maciuszek 51., a Kornelia Marek - 54.