Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia
28.10.2006 15:06

Kraje Unii niezbyt chętne do otwierania rynków pracy

Większość krajów Unii jest na razie niechętna otwieraniu swoich rynków pracy dla mieszkańców Rumunii i Bułgarii. Oba państwa wejdą do Wspólnoty już w styczniu. Z Unii, liczącej 25 krajów, tylko 6 wstępnie zadeklarowało, że nie wprowadzi żadnych restrykcji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ze starej "piętnastki" jedynie Finlandia umożliwi pracę bez ograniczeń Bułgarom i Rumunom. Natomiast z nowej Unii rynki są gotowe otworzyć Polska, Czechy, Słowacja, Łotwa i Estonia. Prawo do pracy ograniczy Irlandia oraz Wielka Brytania, po doświadczeniach z ostatnich dwóch lat.
W 2004 roku, po rozszerzeniu Unii między innymi o Polskę, rządy w Dublinie i Londynie otworzyły swoje rynki dla obywateli z nowych krajów Unii. W rezultacie prace znalazło tam w sumie prawie 400 tysięcy osób. Takie dane podał przed kilkoma miesiącami europejski, pozarządowy ośrodek badawczy. Władze w Irlandii i Wielkiej Brytanii przyznają wprawdzie, że otwarcie rynków pracy dobrze wpłynęło na gospodarki w ich krajach, ale obawiają się kolejnej, masowej fali imigrantów.

Tagi: unia, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz