Notowania

prezydent
22.08.2010 12:10

Kraków-prezydent-spotkanie z harcerzami

Prezydent Bronisław Komorowski podczas Jubileuszowego Zlotu Stulecia Harcerstwa w Krakowie wspominał swoje przygody z czasów, gdy sam był harcerzem. Jak mówił, działalność w ZHP wiązała się z wieloma niezapomnianymi doświadczeniami i wyzwaniami. Podkreślał, że harcerstwo uczy hartu ducha, ciekawości oraz optymistycznego spojrzenia na siebie i świat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent wraz z małżonką odpowiadali na pytania uczestników zlotu, oglądali też zdjęcia ze swojej działalności w drużynie harcerskiej.
Bronisław Komorowski zaznaczył, że harcerstwo to nie tylko dobra zabawa, ale też niezwykle bogata tradycja oraz udział w wydarzeniach historycznych. Przypomniał, że harcerze i harcerki brali udział w działaniach wojennych podczas drugiej wojny światowej, uczestniczyli w powstaniu warszawskim.
Prezydent zaznaczył, że wyniósł z działalności w ZHP bezcenne przyjaźnie na całe życie. Druh Komorowski żartował, że jego żona - też harcerka - najpierw zakochała się w jego butach - skórzanych traperkach, a potem w nim.
Wcześniej prezydent odznaczył Orderami Odrodzenia Polski osoby najbardziej zasłużone dla rozwoju ruchu harcerskiego w Polsce. Ceremonia odbyła się na na Dziedzińcu Zamkowym na Wawelu. Na Wzgórzu Zamkowym oderawiono mszę świętą. Koncelebrował ją metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

IAR

Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz