Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków - PO - listy

0
Podziel się

Ireneusz Raś na miejscu pierwszym , Katarzyna Matusiak - Lipiec na drugim a Jarosław Gowin na trzecim - Platforma Obywatelska zatwierdziła listy kandydatów do Sejmu i Senatu w Małopolsce.

bEgfeEWJ

W okręgu 12 - tym - Paweł Graś. Okręg 14 - sty reprezentował będzie Andrzej Gut - Mostowy z Zakopanego. Natomiast w okręgu 15 - tym na "jedynce" znalazł się Aleksander Grad z Tarnowa.
Małopolska Platforma chce także nawiązania współpracy z PSL-em. Dlatego na listach do Senatu znajdują się dwa wolne miejsca do dyspozycji Zarządu Krajowego PO.
Na liście do Sejmu nie znalazł się dotychczasowy poseł PO - Łukasz Gibała. Według mediów, Gibała był w konflikcie z posłem Ireneuszem Rasiem, szefem małopolskich struktur PO. W ostatnich tygodniach trwała batalia o to kto znajdzie się na listach. Ostateczną decyzję podjęto dopiero dzisiaj podczas zarządu regionu. Ireneusz Raś mówił, że decyzja o wykluczeniu Gibały nie była łatwa o poprzedziły ją wielotygodniowe analizy.
Ta decyzja zostanie jeszcze zbadana przez zarząd krajowy. Dopiero wtedy okaże dlaczego poseł Gibała nie dostał rekomendacji PO. Oficjalna rejestracja list nastąpi dopiero w sierpniu.

bEgfeEXm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)